۱. همانطور که می دانید در ساختار ورق های استیل مواد خام و اولیه ای که استفاده می شود سنگ آهن بوده و هرچه ما هزینه بیشتری برای استخراج سنگ آهن از معدن و حمل و  نقل و همچنین هزینه نیروی کار ، و هزینه تجهیزات استخراج و استهلاک این تجهیزات بپردازیم قطع به یقین می تواند بر قیمت ورق استیل تاثیر زیادی بگذارد.

۲. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت این نوع از ورق ها می توان به میزان عرضه و تقاضای این محصول در بازار مصرف اشاره نمود. وقتی که نیاز به استفاده از ورق های استیل در صنایع مختلف افزایش پیدا می کند و تقاضا برای خرید این محصول روز به روز بیشتر شود و در مقابل عرضه آن در بازار کم یا ثابت باشد شاهد افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف خواهیم بود. همچنین برعکس آن نیز صدق می کند.

۳. نوسان قیمت ارز و دلار در کشور ما که هر روز شاهد آن هستیم یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ورق استیل است. نوسان ارز نه تنها بر قیمت فلزات بلکه بر قیمت هر چیزی در کشور ما تاثیرگذار است. مخصوصاً این روزها که در دوران مبارزه با بیماری کرونا به سر می بریم و اکثر کسب و کار ها از رونق افتاده اند و مطمئناً تولید و عرضه این ورق ها کم شده یا ثابت مانده است باعث شده است که در بازار شاهد افزایش قیمت ورق استیل ۳۰۴ و سایر انواع ورق های استیل باشیم.

۴.همچنین تغییر در قیمت نفت نیز می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد.زیرا نفت به عنوان مهم ترین ماده برای فرآوری ورق استیل و همچنین حمل و نقل آن کاربرد دارد. زیرا سوخت خودرو ها و سایر وسایل حمل و نقل که برای جابه جایی این محصولات و حتی مواد خام و اولیه ساخت ورق های استیل به کار می رود از نفت و مشتقات نفتی می باشد و کمترین افزایش در قیمت نفت می تواند بر افزایش هزینه حمل و نقل و فرآوری و در نهایت افزایش قیمت انواع ورق های استیل نیز تاثیر گذار باشد.
تلفن تماس ما: ۰۲۱-۶۵۸۱۱۰۴۴
۶۵۸۱۰۲۳۴